Вітаю Вас, Гість · RSS 15.04.2021, 09:24

Головна » 2021 » Лютий » 15 » Тиждень правової освіти
Тиждень правової освіти

З 05 по 11 жовтня 2020 року в ЗДО №5 « Квіткограй» проходив Тиждень правової освіти дошкільників. В рамках тижня були проведені такі заходи:

- заняття «Про права та обов’язки дитини» (старша дошкільна група №1, вихователь Бордюк С.А.);

- сюжетно – рольова гра «Захистіть мене від лиха і зла, бо я ще дитина мала» (середня дошкільна група, вихователь Калько Ю.О.)

- бесіда «І дівчатко, і хлоп’ятко має право на ім’я» (І молодша дошкільна група, вихователь Ковальчук О.Г.);

- конкурс малюнків «Я -Людина, а отже, маю право»;

- заняття «Я маю право» (старша дошкільна група №2, вихователь Мехоношина О.В.);

- бесіда «Ми – маленькі люди» (ІІ молодша дошкільна група, вихователь Пащенко Т.М.);

- консультації для батьків «Мої права – це мої можливості, моя свобода» ( практичний психолог Красномовець Н.В.).

Особливо цікаво пройшла бесіда - гра в старшій дошкільній групі №1 (вихователь Бордюк С.А.) «Казочку пригадай – порушене право називай». В ході якої діти розглянули ілюстрації до казок «Червона шапочка», «Лисиця і Журавель», «Три ведмеді», «Гидке каченя», закріпили свої знання про права, на прикладах із казок проаналізувати ситуації, які характеризують порушення прав, придумувати новий сюжет, де б не порушувалися права героїв казок.

В старшій дошкільній групі №2 під час заняття діти згадували, які права має кожен з народження, знайомилися з історією становлення дитячих прав. Приємно вразила неабияка обізнаність маленьких дошкільнят зі своїми обов’язками. Вони знають, що поряд із правами є ще й обов’язки, і потрібно поводити себе так, щоб своєю поведінкою не порушувати права інших людей, дотримуватися правил поведінки у суспільстві, поважати і любити тих, хто тебе оточує, не ображати й не принижувати інших.

Під час проведення заходів із дітьми вихователі дошкільних груп використовували ігри-загадки, художні твори, довідки із словника-довідника, мовні логічні задачі, ігри «Чарівні окуляри», «Запрошуємо до розмови», «Піктограма», «Знайомство», «Розмова по телефону», ребуси та кросворди «Відгадай ім’я», «Впізнай ім’я та прізвище за портретом», уривки із казок.

Для реалізації завдань з правового виховання була налагоджена тісна співпраця і з батьками. В системі онлайн відбулося обговорення обов’язків батьків. Акцент був зроблений на права дитини, порушення яких приводить до психологічних травм. Батькам були надані твори для батьківських роздумів: «Хто найкращий майстер на землі» (українська народна казка), «Гіркі сльози матері» (педагогічний етюд Любомири Калуської), «Украдене дитинство» (Галини Кочкодан), що примусили батьків задуматися над важливістю виховання своїх дітей, і як писав Сухомлинський «Хоч би яка у вас відповідальна, складна, творча робота була на виробництві, знайте, що вдома вас чекає ще відповідальніша, ще складніша, ще тонша робота – виховання людини».

Слід відмітити, що всі учасники освітнього процесу значно поповнили багаж знань з правового виховання та зачерпнули джерело наснаги для подальшої роботи. Використані педагогами закладу дошкільної освіти методи та прийоми по формуванню в дошкільнят уявлень про їх права та обов'язки дали позитивні результати. Дошкільнята почали краще усвідомлювати свої права, виявили бажання більше дізнаватися про них. З допомогою вихователів, малята активно вчаться застосовувати свої права в ігрових ситуаціях та в житті.

Категорія: Новини | Переглядів: 20 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
Ім`я *:
Код *:

Хто це завітав на наш сайт?

«  Лютий 2021  »