Існує версія, що свою назву блакитному кольору дало слово «глибокий», який нерідко можна зустріти в словосполученнях «глибокий талант», «глибока вода» і т. д. Блакитний – колір неба, води і моря, у якого немає дна.Історично блакитний колір є символом високого походження, благородної «блакитної» крові.
Сьогодні, як ніколи, зростає роль освіти у підготовці дітей до самостійного життя у світі, де кількість надзвичайних ситуацій постійно зростає, екологічна ситуація погіршується. Життєво необхідно озброїти дітей знаннями, вміннями і розумінням важливості збереження власного здоров'я, формувати в них свідоме розуміння цінності власного життя та здоров’я, виховувати в них свідому, осмислену позицію щодо безпеки життєдіяльності.
З метою поліпшення якості освітньої роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, пропаганди здорового та безпечного способу життя, вироблення в дітей умінь та навичок щодо захисту свого життя і здоров’я під час надзвичайних ситуацій з 11 листопада по 15 листопада 2019 року в закладі проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності «Запобігти. Врятувати. Допомогти».
Відповідно до тематики Тижня були проведені заходи:
- бесіди на тему «Будь здоровим» (ІІ молодша дошкільна група),
... Читати далі »
Зелена п'ятниця, адже цей колір вгамовує розбурхані емоції, заспокоює і сприяє релаксації. Вибір зеленого завжди позитивний: він, звичайно ж, асоціюється з природою, яка діє оздоровчо, мотивує приязне ставлення до світу.
Ми шукаємо зеленого, коли нам боляче. Він створює атмосферу розслаблення, спокою і зручності, дає емоційну рівновагу та зменшує напруження. Зелений колір в інтер’єрах позитивно впливає на їхніх користувачів.
6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, де установлено в Україні День української писемності та мови, який відзначають щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця.
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.
Без знання рідної мови обійтися ніяк не можна. І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості. Рідна мова – це мова, що першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя.
8 листопада в НВК "ДНЗ - ЗОШ Іст" здобувачі освіти прийняли участь у Мовознавчому квесті «Пригоди в країні чарівн
... Читати далі »
Канікули - пора відпочинку для дітей , але ніяк не для вчителів.Це вкотрий раз підтвердило МО вчителів, ми навчалися та розважалися як активні учасники освітнього процесу.
Свято спілкування, веселощів та гарного настрою, на яке було запрошено багато гостей.
Дійство розпочалося з продавання товарів у віршованій формі між дітьми старшої групи, що створило атмосферу святкового настрою. На святі лунали українські пісні, звучали жартівливі вірші, та ще й грали в українські народні ігри. На ярмарок також прийшли Дід з Бабою, які продавали овочі та фрукти.
Діти старшої г
... Читати далі »
Реформи, що спрямовані на пріоритет принципів гуманізації, особистісно-орієнтованого підходу, педагогіки співробітництва вимагають від вихователів створення нової системи навчання та виховання дошкільнят. 30 жовтня 2019 року в НВК «ДНЗ – ЗОШ Iст.» відбувся семінар – практикум для педагогів « Інтегроване навчання як засіб формування інтегрованого мислення у дітей».
Інтеграція знань розвиває процес пізнання світу і готує дитину до подальшого практичного контакту з навколишнім світом. Тому дуже важливо у свідомості дітей сформувати цілісну картину оточення, а не відокремлені навчально-предметні матеріали.
Під інтеграцією ми розуміємо процес та результат поєднання окремих елементів навчання та виховання в єдину цілісну систему з метою одержання якісно нового результату дошкільної освіти.
Такі заняття вимагають «діючих сил» дошкільнят, практичних дій, активної розумової праці. А саме така діяльність викликає у малят н
... Читати далі »
29 жовтня у НВК «ДНЗ-ЗОШ Іст.» відбувся семінар на тему: «Психологічні аспекти створення безпечного освітнього середовища» проведений практичним психологом закладу Опанасюк Світланою Іванівною.
В ході семінару ми переконалися в тому, що всі ми різні, але є й те, що нас об’єднує найбільше – освітнє середовище, яке має бути безпечним для всіх учасників освітнього процесу.
У НВК «ДНЗ-ЗОШ Іст.», було організовано музично-спортивні змагання, між роєм козаків "Сміливих" (середня група) та роєм козаків"Відважних" (старша група), під назвою «Де козак, там і слава!». На захід завітали козаки (здобувачі освіти 4-го класу) , які стали справжніми наставниками для наших козачат. Учасники, долаючи всі перешкоди показали свою швидкість, спритність, силу і відвагу, а ще глядачі змогли переконатися в тому, що козачата вміють не лише гарно співати, вони ще й танцюють.
Знову п'ятниця прийшла - жовтий колір принесла. Жовтий колір – це дуже теплий і приємний відтінок, який приховує в собі радість, надію та щастя. Він часто символізує свободу, позбавлення від різноманітних обмежень та проблем. Його можна зустріти скрізь: на вивісках, афішах, плакатах, гербах міст і навіть прапорах. Не даремно наш прапор саме жовто-блакитний. Українці – це мудрий народ, який споконвіку вмів підбирати символи, які мають величезну силу та є справжнім захисниками для кожного.